Loading...

Muira puama

Główna / Kompendium / Muira puama
Nazwa łacińska: Lirosima ovata Nazwa zwyczajowa: Muira puama

Muira puama jest uważana za afrodyzjak, poprawiający potencję. Brazylijczycy nazywają tę roślinę Marapuama i stosują ją od wieków. Czasem używa się jej jako lekarstwa na impotencję.
Roślina ta jest jedną z najbardziej aktywnych botanicznie, z bardzo długą historią zastosowania jako środek dodający energii, polepszacz ogólnego stanu zdrowia i jako remedium na impotencję i niewydolność seksualną.

Działanie

Krótko po spożyciu użytkownik odczuwa zwykle mrowienie w kręgosłupie oraz zmysłowe wrażenia w całym ciele. Preparat podnosi wrażliwość skóry i genitaliów.

  • Wzmacniacz zdolności seksualnych
    Krótkoterminowe skutki działania Muira Puama to zwiększenie przepływu krwi do obszaru miednicy, poprawiając erekcję u mężczyzn, jak również wrażenia i orgazm u kobiet. Regularne spożycie powoduje wzmożoną produkcje hormonów płciowych u obu płci. Nie odnotowano efektów ubocznych, jednak – jak to zwykle bywa ze środkami stymulującymi – podnosi nieznacznie ciśnienie krwi.

Korzyści związane z leczeniem impotencji przy pomocy Muira Puama zostały przebadane w dwóch testach na ludziach przeprowadzonych we Francji. Odnotowano w nich, że roślina skutecznie poprawia libido i leczy zaburzenia erekcji. W Paryżu przeprowadzono badanie na 262 mężczyznach, którzy doświadczyli braku odczuwania pożądania seksualnego oraz niemożności osiągnięcia lub utrzymania wzwodu. 62% pacjentów z problematycznym libido odnotowało, iż Muira Puama „zadziałała dynamicznie”, a 51% pacjentów z dysfunkcją erekcji doświadczyło korzystnych efektów działania tej rośliny. Może to nie Viagra, jednak badania pokazują, iż pomaga.

  • Pamięć i zmęczenie
    Leczenie impotencji nie jest jedyną korzyścią ze stosowania tej rośliny. W innym badaniu klinicznym, Muira Puama wykazała in vivo działanie adaptogenne, redukujące zmęczenie i stres, a także wpływ na ośrodkowy układ nerwowy, zarówno u ludzi jak i zwierząt. Inne badania pokazały, iż roślina przyjmowana długoterminowo, może mieć znaczenie w redukcji zawartości procentowej tłuszczu w organizmie, podniesieniu masy mięśniowej i obniżeniu poziomu cholesterolu u ludzi i zwierząt bez odnotowanej toksyczności.

W nawiązaniu do WebMD, ziele stosowano również przy “nudnościach żołądkowych, schorzeniach menstruacyjnych, bólach stawów (reumatyzm), porażeniu występującym przy chorobie Heinego-Medina; generalnie działa tonizująco i poprawia apetyt”.

Dostępne produkty

Bibliografia

1. Rain Tree: Muira Puama
2. Examine: Muira puama
3. Webmd: Muira puama

Dodaj Komentarz